The beauty blog

Milé dámy,

Pomaly, ale iste, sa blíži obdobie šortiek, sukničiek a plaviek. Robíme si pred zrkadlom jarné „revízie“ našej postavy a pokožky. Čo je výsledok? Niektoré z nás sú spokojné, niektoré z nás nie. Niektoré už začali s jarnou športovo – skrášľovacou prípravou, niektoré z nás to ešte čaká. Preto sme pre Vás pripravili odporúčania, ako byť počas teplých dní spokojná sama so sebou a cítiť a sa dobre.

Úplne základnou stavebnou jednotkou letnej prípravy je pohyb. Ponaťahovať si skrátené svaly, šľachy, vyjsť do prírody nadýchať sa čerstvého vzduchu a posilniť si svaly. Celé naše telo je ešte ospalé a aj tie z Vás, ktoré športujú, cítia, že sa ich telo nevie naštartovať. Aby sme Vaše telo prebudili a naštartovali, máme pre Vás pripravenú procedúru „Jarné Triplay“.

Jarné Triplay sme nachystali pre Vás tak, aby Vám pomohlo dostať sa do formy, cítiť sa sviežo a zdravo. Pracuje nielen s estetickou stránkou, ale je aj zdravotnou podporou fungovania Vášho tela.

Ako vyplýva z názvu, má v sebe obsiahnuté tri hlavné ošetrenia. Kombinácia kavitácie, endomasáže s rádiofrekvenciou a lymfodrenážou je účinnou terapiou redukcie tuku a celulitídy pomocou špičkovej technológie.

Veľmi dobré výsledky dosahujeme u klientiek, ktoré kombinujú klasickú ultrazvukovú liposukciu, teda kavitáciu, s rádiofrekvenčnou liposukciou. Kavitácia zabezpečí žiadaný úbytok, rádiofrekvenčné vlny tento úbytok aktívne podporia a súčasne efektívne pôsobia na vypnutie a celkové omladenie pokožky.


1. Kavitácia

Je to neinvazívna, bezbolestná, moderná a vysoko účinná alternatíva chudnutia. Ultrazvukové a rádiofrekvenčné vlny rozbíjajú prebytočné tukové tkanivo a výrazne redukujúcelulitídu. Princípom kavitácie je narušenie (rozbitie) membrány tukových buniek s pomocou nízkofrekvenčného ultrazvuku. Tuk sa odbúrava presne tam, kde je to potrebné.

 Ultrazvuková kavitácia  je prevratná svetová novinka formovania postavy s trvalým efektom, ktorý je viditeľný už po prvom sedení zmenšením obvodu ošetrovanej časti. Už po prvom ošetrení môžete schudnúť o niekoľko centimetrov. Kavitácia je teda známa ako neinvazívna (nechirurgická) liposukcia bez zásahu skalpelom. Po ošetrení možno okamžite pokračovať v telesnej aktivite. Využitie kavitačného prístroja je predovšetkým na odstránenie lokálneho tuku, celulitídy, na tvarovanie postavy a celkovú remodeláciu postavy.

Kavitácia je vhodná metóda na formovanie brucha, stehien, syndrómu jazdeckých nohavíc, horných končatín. To všetko bez anestézy, bez jaziev, bez bolesti. Povrch pokožky sa mení už po prvom sedení. Reliéf tzv. pomarančovej pokožky sa zlepšuje hneď od 1. sedenia. Vynikajúce výsledky a vysoká spokojnosť klientov.


2. Endomasáž - vákuová – podtlaková masáž, vrátane rádiofrekvencie a chromoterapie. 

Ošetruje kožné a podkožné spojivové tkanivo. Povzbudzuje cievny a lymfatický systém a tým zabraňuje zadržiavaniu vody v tele. Podporuje vylučovanie toxických látok a stimuluje látkovú výmenu.Tým, že zmenšuje objem určitých partií tela, modeluje postavu. Naviac odstraňuje odumreté bunky a teda omladzuje pokožku. Jedná sa o novodobú, prepracovanejšiu formu lymfodrenáže, ktorou sa cielene masírujú tie partie, ktoré potrebujete zoštíhliť a zmierniť celulitítu. Výhodou endomasáže je možnosť voľby masírovaného miesta s voľbou intenzity masírovania.

Endermologická masáž by mala nevyhnutne nasledovať po kavitácii.

Ihneď po procedúre môžete pokračovať vo vašej každodennej činnosti. Odporúčame zvýšiť príjem tekutín na 2-3 litre denne pár dní pred ošetrením, v deň ošetrenia a aj po ošetrení. Lepšie výsledky môžete dosiahnúť diétnym stravovaním. Medzi jednotlivými ošetreniami by mala byť dodržaná prestávka minimálne 6 dní.

Už po 1. ošetrení je pokožka viditeľne vypnutejšia. Pre dokonalý efekt je potrebné absolvovať 3 - 6 ošetrení.

Účinky endomasáže sú oveľa viditeľnejšie ako pri klasickej lymfodrenáži. Pravidelným ošetrovaním získate zmiernenie až odstránenie celulitídy, pevnú a pružnú pokožku na problematických partiách, výrazne sa zlepší tón pokožky a celkový jej vzhľad. Endomasážou sa obnoví spomalený lymfatický systém, čo má za následok posilnenie celkovej imunity a zdravia organizmu.


 3. Lymfodrenáž na andulačnom lôžku

Použitím lymfodrenážnej masáže môžeme posilniť celkový imunitný systém a pozitívne ovplyvňovať vývoj zdravotných problémov, ktorým by klasické druhy masáží uškodili. Lymfodrenážna masáž je veľmi zdraviu prospešná, obnovuje a posilňuje sa ňou lymfatický systém a prekrvenie pokožky bez ohrozenia kŕčových žíl. Tento typ masáže tvorí základ pre ošetrenie pokožky od celulitídy. Je vhodná ako prostriedok pre zlepšenie imunity, prevencia proti vráskam a detoxikácie organizmu.


Kontraindikácie

 • kardiostimulátor, závažné kardiovaskulárne ochorenia,
 • osoby s veľkými metalickými implantátmi,
 • gravidita,
 • vážne formy diabetes, epilepsia,
 • pri flebopatiach a kolagenoplatiach, počas terapie retinoidmi,
 • dermatitída, infekčné ochorenie a čerstvé poranenia pokožky,
 • vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol,
 • poruchy zrážanlivosti krvi, poruchy imunity,
 • ochorenia obličiek, pečene.

 • Odporúčaná terapia:

  Odporúčame šesť ošetrení „Jarné Triplay“ s intenzitou približne 1x týždenne.

  Cena jedného ošetrenia „Jarné Triplay“ je 60 Eur , dĺžka ošetrenia 90 minút.

  Pri kúpe balíčka šiestich ošetrení je celková cena 300 Eur, t.j. 50 Eur / 1 ošetrenie.


  Podporné ošetrenia z fytokozmetiky Vagheggi

  Novinka v telových prípravkoch Vagheggi FUOCCO. Zázrak z vulkanických kameňov dodáva pokožke blahodárny oheň na dosiahnutie vytvarovanej a spevnenej postavy.


  Luxusný anti – age samoopaľovací krém DL

  Bohatý hydratačný a spevňujúci samoopaľovací krém na tvár a telo pre dosiahnutie zdravého a hladkého tónu pokožky. Krásne vonia!

  Pekný dníček prajem všetkým – aj na dovolenkách, aj na prázdninách, aj v práci!

  Pre Vás v ďalekých destináciách a blízkych klimatizovaných kanceláriách ( a pre pani predavačku z potravín, ktorá sa ma vždy pýta, ako je vonku, keďže ťahá dvanástky):

  V Bratislave je slniečko, teplúčko, 32 stupňov v tieni – Hot Bratislava!

  A čo s tým naša tvárička a pokožka?

  Nuž, veľmi silno to odporúčam, aj s podporou všetkých dermatológov sveta. Natierať sa proste treba. Treba chrániť svoju pokožku – hrozba rakoviny kože je stále aktuálnejšia, ale sú tu aj ďalšie aspekty. Slnečné žiarenie našu pokožku vysušuje, zostaruje (hoci opálená vyzerá na prvý pohľad zdravo – pozrite sa zblízka..), vytvárajú sa nám pigmentové škvrny a fľaky.

  No a čím a ako sa natierať? Poďme na to!

  Bežný pracovný deň:

  Aj keď neplánujeme dlhší pobyt na slniečku, aj tak strávime určitý čas vonku - vybehneme niečo nakúpiť, vybaviť, ideme na obed – slnečné lúče sú všade s nami. Odporúčam preto na denný krém na pleť naniesť ľahký, fluidný (aby sa nám pleť nedusila pod hrubým nánosom) make – up s UV faktorom minimálne 15. Alternatívou je BB krém, t.j. tónovací denný krém, tiež s UV faktorom 15.

  Mám aj klientky, ktoré sa vyhýbajú tónovacím make – upom a BB krémom. V tom prípade prosím sledujte, či má Váš denný krém tiež UV faktor minimálne 15.

  Večer odporúčam pleť očistiť a nakrémovať ( to sa už na Vás teším so Sprievodcom letnou oblohou 3.:-) a po sprche naniesť na celé telo hydratačné telové mlieko.

  Ideme na slnko:

  Dovčaaa! Nechce sa nám robiť NIČ, normálka...ale zase, aspoň nevyhnutné kroky, aby sme potom nemuseli celú jeseň hasiť pár dní lenivosti, OK? ?

  Takže na telo je to jasné, natrieme sa poriadne ešte doma / na izbe, aby sa krém dokázal vstrebať a aby mal správne účinky, keď vyjdeme na slnko. Potom podľa UV faktora krému, po kúpaní , po športe atď. sa podľa potreby opäť natrieme.

  Na tvár odporúčam aplikáciu opaľovacieho krému určeného na pleť. Tieto krémy majú tú výhodu, že sú pre pleť vhodnejšie, nie sú komedónne, pleť pod nimi dýcha a tak eliminujeme typickú nečistú podovolenkovú pleť a zároveň nás vedia lepšie ochrániť aj pred vznikom pigmetových škvŕn a fľakov.Ak máte pocit, že potrebujete pleť tónovať alebo make – upovať, odporúčam tónovací opaľovací krém (nie make – up alebo BB krém).

  Čo sa týka dekoratívnej kozmetiky – zladiť očné tiene s plavkami je cool, ale reakcia môže byť veľmi hot...radšej nie ? takisto púdre, líčka, antiperspiranty, parfémy, všetky môžu na slnku prudko zreagovať. Odporúčam špirálu, najlepšie vodeodolnú a dekoratívnu kozmetiku nechať vyznieť na opálenej pokožke večer na drinku ?

  Večer pleť vyčistíme a nakrémujeme – Toto je veľmi dôležité! Aj preto sa na Vás chystám s ďalším dielom Sprievodcu už skoro! Telo po osprchovaní natrieme hydratačným telovým mliekom s panthenolom alebo aloe vera - uvidíte, že sa po ňom len tak zapráši ?

  Nech Vás krása sprevádza!

  May the beauty be with you!

  P.S. : Ak sa Vám urobia pigmentové fľaky, budete mať pocit dehydrovanej, stiahnutej, vráskavej, spálenej pokožky alebo budete mať nečistú, vyrážkovú pleť, ekzémy, herpesy, alergie, VOLAJTE Ľubke 0905 391 636 alebo píšte, pomôžeme Vám!

  P.S.2 : Vlasy koruna krásy síce nie sú môj „business“, ale aspoň môj tip, ako si vlasy chránim pred negatívnymi účinkami slnka a vody: Pred tým, ako idem na pláž si do vlasov votriem olej alebo ochrannú masku a už nezmývam. A večer miesto kondicionéra nanesiem na vlasy masku.

  Vitajte!

  Tak sme sa stretli všetci opäť doma, v práci a v škole. Ešte v lete som sľúbila, že napíšem, ako sa správne starať o svoju pleť v základnej starostlivosti, to znamená, ranné a večerné čistenie pleti. Keďže po lete a dovolenkách je naša pleť dehydrovaná, pridávam do postupu aj doplnkové kroky starostlivosti, aby sme našej pleti dodali to, čo jej najviac chýba a tým ju pripravili na prichádzajúcu jeseň, ostrý vetrík a ranné mrazíky.

  Na všetky kroky čistenia a strarostlivosti o pleť máme pre Vás k dispozícií produkty fytokozmetiky Vagheggi, ktorá svojimi kozmetickými líniami vie pokryť potreby každého typu pleti. Veľmi radi Vám poradíme s výberom vhodného produktu pre Vás.

  Prejdime postupne k čisteniu ráno:

  Ráno odporúčame na pleť pleťové mlieko (napr. Rehydra pleťové mlieko), jemne ho krúživými pohybmi naniesť na tvár a krk, zmyť navlhčenými vatovými tampónmi a nakoniec ešte celú tvár a krk opláchnuť vodou.

  Keďže voda zmení Ph pokožky a vysušuje ju, je potrebné naniesť na vatové tampóny pleťovú vodu (napr. Lime micelárna voda)a nimi prejsť tvár aj krk. Pleťovou vodou pripravíme pokožku aj na ďalší krok.

  Na takto vyčistenú pokožku pre doplnkovú hydratáciu a výživu odporúčame hydratačnú ampulku alebo sérum (podľa typu pleti napr. Rehydra ampulky, Delay fluid).

  Potom jemným vklepávaním a rozotrením nanesieme očný krém na celú oblasť očného okolia. Očný krém je povinnou výbavou, ak sa chceme vyhnúť tvorbe vrások, mílií, kruhov pod očami a ak chceme hydratovať jemnú pokožku očného okolia. Oči sú prvé, kde sa nám objavia vrásky a kde vidno náš vek. Odporúčame v prvom rade hydratačné krémy a následne, keď je očné okolie hydratované, podľa typu pleti, napríklad liftingové a protivráskové krémy.

  Denný krém si vyberáme podľa typu našej pleti, výber je široký, v prvom rade treba mať na mysli hydratáciu pleti, pretože sa nám môže stať, že si vyberieme krém, ktorý je zaručene protivráskový, ale našej pleti kvôli vysokej lipidovej zložke nedodá potrebnú hydratáciu.

  Čo sa týka dekoratívnej časti ranného rituálu odporúčame aplikáciu BB krému alebo make – upu v závislosti od typu pokožky. Neodporúčame aplikáciu púdru, ten vie napáchať viac škody ako úžitku-zvýraznenie vrások, zanesenie pórov. Radšej odporúčame voliť make –up so zmatňujúcim efektom (prípadne cez deň odstrániť lesknutie špeciálnymi papierikmi ), krycím efektom a pod.

  Večerné čistenie: Pri večernom čistení je postup rovnaký ako ráno, prípadne ešte použijeme odličovač očí a pier (napr. Equilibrium).

  Denný krém nahradíme nočným krémom. Nočné krémy sa od denných odlišujú v zásade tým, že neobsahujú SPF factor (preto neodporúčame nočný krém na denné nosenie) a majú výživnejšiu konzistenciu, aby sa v noci, keď nie je vystavená škodlivým vplyvom, pleť regenerovala.

  Dobrú noc a sladké sny!